Yaşam

Küçük Yusuf ameliyat için hayırseverlerin yardımını bekliyor

Adıyaman'da her iki gözünde de katarakt olan 4 yaşındaki Yusuf Çakılkaya tekrar sağlığına kavuşabilmesi için hayırseverlerin ve yetkililerin desteğini bekliyor.

Adıyaman Fatih Mahallesi’nde ikamet eden 3 çocuk babası İlyas Çakılkaya, daha önce bir gözünü ameliyat ettirdikleri en küçük çocukları Yusuf’un (4) diğer gözünün de ameliyat edilmesi gerektiğini ancak ihtiyaç duydukları 10 bin lirayı bulmadıklarını söyledi.

İnşaatlarda yevmiye usulü çalıştığını, pandemi nedeniyle iş bulamadığını belirten baba Çakılkaya, hayırseverlerden ve yetkililerden yardım beklediğini ifade etti.

Baba Çakılkaya ise ekonomik olarak sıkıntı içerisinde olduğunu belirterek “Şuanda maddi durumum yok, kiracıyım. Pandemi dolayısıyla çalışamıyorum. İnşaatlarda bir yevmiye işi olduğu zaman gidiyorum. İş olmadığı zaman devamlı evdeyiz. Çocuğumun ameliyatı için bir miktar para lazım. Hayırseverlerden ve yetkililerden bu konuda bana yardım etmelerini rica ediyorum. 3 yıl önce ameliyat ettik, 7 bin lira gitti ama şu anki ameliyat için paramız yok. Gözündeki kataraktı alıp mercek takacaklar. 1 yaşındayken bir gözü ameliyat ettirdik. Şimdi diğer gözünün ameliyat olması lazım.” dedi.

Ailenin ekonomik durumunun iyi olmadığını dile getiren Fatih Mahallesi Muhtarı Lütfü Özkan, hayırseverlerden gelecek destekle Yusuf’un gözlerinin iyileşeceğini dile getirdi.

Muhtar Özkan, “Bu ailemiz 3 çocuğuyla mağdur durumdadır. Ellerinde herhangi bir işi yok, kiracıdırlar. Çocuğun gözünün ameliyatı için paraya ihtiyacı var, ellerinde para yok. Zengin iş adamları ve hayırsever vatandaşlarımızdan bu konuda yardım bekliyoruz.”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu