KahtaYan Manşet

Bedir Yeni yeniden Kahta AK Parti ilçe başkanı seçildi

Adıyaman'da ilçe kongrelerinin sonuncu Kahta'da yapıldı. Kahta'da Bedir Yeni yeniden başkan seçildi.

AK Parti Kâhta 7. Olağan Kongresi Esonya Düğün Salonu’nda açık havada gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen seçimde mevcut Kâhta İlçe Başkanı Bedir Yeni güven tazeledi. AK Parti Adıyaman İlçe Kongrelerinin finali Kâhta ilçesinde yapılmış oldu.

AK Parti Kâhta 7. Olağan Kongresi kongresi  pandemi tedbirleri kapsamında Esonya Düğün Salonu’nda açık havada yoğun bir katılıma yapıldı. 

Kongreye,  AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri İbrahim Halil Fırat, Fatih Toprak, İl Başkanı Mehmet Dağtekin, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can Erdoğan İlçe, Belde Belediye Başkanları, teşkilat başkanları İl Kadın Kolları Başkanı, Gençlik  Kolları Başkanı, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, STK temsilcileri çok sayıda davetli katıldı.

Divan Başkanlığını Bölge Koordinatörü Ertuğrul Soysal’ın yaptığı kongre, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kongrenin başkanlık divanı seçimi yapıldı. 

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüntülü mesajı ve AK Parti Genel Başkanı Erkan Kandemir ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un telgraf mesajlarının okunmasının ardından gündem okunarak misafirlerin tanıtımı ve protokol konuşmalarına geçildi.

Divan Başkanı Bölge Koordinatörü Ertuğrul Soysal, AK Parti Kâhta 7. Olağan Kongresinin Kâhta’ya Adıyaman’a, Ak Parti’ye ve ülkeye hayırlar getirmesi dileğinde bulunarak, coşkulu katılımdan dolayı memnuniyetini dile getirerek her kese teşekkür etti.

Kongrelerin siyasi partilerin  geçmişin muhasebesini ve geleceğin yol haritasını belirlemek, partiye yeni kan yeni canlar katmak için yaparldığını belirterek,”Bugün Kâhta’da bunu icra ediyoruz. Partimizin kuruluşundan bugüne Kâhta’da ilçe başkanlığı veya parti yönetimde her kademesinde yer almış tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum, görevi devralacak yeni yönetimdeki arkadaşlara başarılar diliyorum ”dedi.

AK Parti Kâhta İlçe Başkanı Bedir Yeni ise, ikinci kez ilçe başkanlığı görevini kendisine, layık gören Parti Genel Merkezine, milletvekillerine ve il Başkanına teşekkür ederek, göreve geldiği 2017 günümüze yaptığı çalışmalara değindi. Bir önceki yönetiminde görev alan her kese hizmetleri için teşekkür etti. Başkan Yeni, yeni dönemde yönetimdeki arkadaşları ile birlikte ilk döneminden daha fazla bir gayret ve çaba ile çalışacaklarına dair söz vererek, kongrelerine katılan her kese teşekkür etti.

Konuşmasına Kürtçe başlayan AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Adıyaman’ın en büyük ilçesi olan Kâhta’nın her alanda olduğu gibi siyasette de ilin lokomotif ilçesi olduğunu belirterek Kâhta’ya ve Kâhta İlçe Başkanı Bedir Yeni’ye övgüler yağdırdı.

Başkan Yeni’nin her kesi ve kesimleri kucaklayan yapısı, partisine olan bağlılığı ve fedakârlığına vurgu yapan Dağtekin,3 yıl birlikte çok uyum bir şekilde çalıştıklarını, yeni dönemde Başkan Yeni ve ekibi ile aynı uyum içersinde daha güzel ve daha etkin çalışmalara imza atacaklarınıifade etti.

AK Parti Adıyaman il ve ilçe kongrelerinin Kâhta ile final yapıldığını söyleyen Dağtekin,” Bugün AK Parti Adıyaman 7. Olağan İlçe kongrelerimizin finalini Kâhta ilçemizde gerçekleştirdik. Genel Merkezimiz ve teşkilatlarımız ile yaptığımız istişareler sonucunda, 8 İlçemizi kazasız, belasız ve sağlam bir şekilde tamamladık. Hayırlı Uğurlu olsun ”ded

AK Parti Adıyaman Milletvekili M. Fatih Toprak ise, AK Parti Milletvekilleri olarak teşkilatlarla birlik beraberlik içeresindeki çalışmalarına işaret ederek, birliktelik sonucunda Adıyaman’a önemli hizmetler kazandırıldığını belirtti.

Milletvekili İ.Halil Fırat da,18 yıllık AK Parti iktidarları döneminde Cumhuriyet döneminde yapılamayan hizmetlerin yapıldığını belirterek, 18 yılda Adıyaman’da Kâhta’da yapılan hizmetlere ilişkin bilgilendirmede bulunarak, bundan dolayıdır ki Kâhta halkının her seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında durarak her daim fazlasıyla destek verdiğini söyledi.

Son konuşmacı AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise konuşmasında, Pandemi süreci, muhalefet partisinin politikalarına ilişkin açıklamalarda bulunarak, Türkiye’nin pandemi ile mücadele dünyada ilk üç ilke arasında yer aldığını, ülke için hiçbir projesi olmayan, işi güzü yalan, iftira,  karalama olan muhalefetin her şeye karşı çıktığını, işi gücü yalan, projesi olmayanların millete  verecekleri hiçbir şeylerinin olamayacağını ifade etti.

Adıyaman milletvekilleri olarak Adıyaman’a halkına daha fazla hizmet etmek için çırpındıklarını söyleyen Aydın, Eğitim, Sağlık ve ulaşım alanında 18 yılda Kâhta’ya kazandırılan projeler hakkında açıklamalarda bulunarak, zemin etüdü sondaj çalışmalarına başlanılan Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta hızlı tren projesine ilişkin, “Hızlı Tren Kâhta’ya gelecek ”dedi.

Sulama projelerine ilişkin yapımı devam eden Koçalı Barajı ile ilgili bilgi veren Aydın, bazı sebeplerden dolayı yapımında aksamalar olan Koçalı Barajında çalışmaların devam ettiğini belirterek, Koçali Adıyaman için son derece önemli bir projedir. Bu önemli yatırım, bir taraftan Adıyaman’ın uzun yıllar içme suyu ihtiyacını çözüme kavuştururken, diğer taraftan da Adıyaman, Kahta ve Samsat üçgeninde yaklaşık 200 bin dönüm araziyi cazibeyle sulayacak büyük bir projedir”dedi.


Kâhta Çayı-Fırat Nehri arası havzada yer alan 120 bin dekar arazinin suyla buluşturacak Büyükçay Barajı ile ilgili önümüzdeki günlerde müjdeyi vereceğini söyleyen Aydın, “Büyükçay Barajı ve HES Projesi 2020 yılı yatırım programına 815 Milyon TL keşif bedelle alındı. İnşallah yakın zamanda yapım ihalesine çıkılacak. Bu müjdeli haberi inşallah yakın zamanda sizlerle paylaşacağım. Her manada ilimiz ihtiyaçlarının giderilmesi ve bu yatırımların kazandırılması noktasında bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli, milletvekilli arkadaşlarımız, DSİ Genel Müdürümüz ve ekibiyle emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım ”dedi.

Kongre, hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu