GölbaşıYan Manşet

Başkan Toydaş’tan ‘doktor ataması’ açıklaması

Adıyaman ve ilçelerine yapılan son doktor atamalarında Gölbaşı Devlet Hastanesi'nin olmaması nedeniyle bazı sosyal medya hesaplarında yapılan eleştirilere Gölbaşı AK Parti İlçe Başkanı Hakan Toydaş cevap verdi.

Başkan Toydaş’ın yaptığı yazılı açıklama şöyle;

Gölbaşı Devlet Hastanesinde Göğüs hastalıkları uzmanı hariç diğer branşlar hastanemizde var. Beyin ve sinir cerrahisii ile plastik cerrahi kadrosu Gölbaşı Devlet Hastanesi’nde yok, iç hastalıkları uzmanı 3 doktorumuz, ruh sağlığı ve hastalıkları 1 doktor, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı 3 doktorumuz bulunmaktadır. Göğüs hastalıkları kadromuz var ancak kuraya yeterli sayıda uzman müracaat etmediği için maalesef 2 dönemdir atama yapılamadı. Bu hususlarda gerek hastane yönetimi, gerek il sağlık müdürlüğü, gerekse de vekillerimizle birlikte takipçiyiz.

TOMOGRAFİ CİHAZI İÇİN TAKİPTEYİZ

Tomoğrafi cihazı konusu ise açılan ihaleye kimse girmediği için, mevcut tomoğrafi cihazının sahibi cihazını götürmüştür. Ancak Sayın Milletvekillermiz konuyu bizzat, Sayın Bakana iletmiş ve yeni bir cihaz hususunda söz alınmıştır. Cihazın bir an önce getirilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Bilgi kirliliğinin önlenmesi için kamuoyuna saygı ile arz ederim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu