smok

GölbaşıManşet

Gölbaşı’nın Harmanlı beldesinde köpek dehşeti

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine bağlı Harmanlı beldesinde 8 köpeğin saldırdığı genç kız dehşeti yaşadı. Köpekler aynı gün içerisinde başka bir kadına da saldırdı.

Olay, Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine bağlı Harmanlı beldesinde meydana geldi. Elif İçaçan (16) isimli genç kız öğle saatlerinde babaannesine gitmek için evden çıktı. Evden çıktıktan birkaç dakika sonra yan komşusu Elmas T.’nin beslediği köpeklerden 8’i birden genç kıza saldırdı. Köpeklerin saldırısından kurtulmak için kaçmaya çalışan genç kız başarılı olamadı. Genç kızı olayı gören başka bir kadın kurtarabildi.

Dehşeti yaşayan Elif İçaçan, “Evden biraz uzaklaştım, baktım etrafımı çevirdi köpekler. Sonra baktım saldırmaya başladılar. Yerde filan sürüklediler. Sonra bizim komşumuz bağırınca gittiler. Kapıyı açtım, kabanım hep yırtıktı. Telefonumun ekranı kırıldı. Sadece babamın numarasını bulup arayabildim. Bizim komşumuz var Elmas abla onun köpekleri” şeklinde konuştu.

Anne Emine İçaçan ise “Diyecek bir şey bulamıyorum. Evet saldırmışlardı. Vücudunun her tarafında var. Saçının içerisini bile ısırmışlar. Her tarafı yara. Her tarafı parçalanmış. Gözünüzün önünde” diye konuştu.

Yaşanan feci olayın ardından genç kızın babası Erhan İçaçan özel otomobil ile kızını Gölbaşı Devlet Hastanesine götürdü. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından yaralı kız ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Hastanede tedavisi süren genç kızın vücudunun yüzde 80’inde köpek saldırısından dolayı yaralanma olduğu öğrenildi. Genç kızın sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenilirken, İçaçan ailesi olayla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Genç kıza saldıran köpekler, daha sonra aynı gün olay yerinden geçen Döndü Temel isimli kadına da saldırdı. Köpeklerin insanlara ve hayvanlara saldırdığını belirten baba Erhan İçaçan, “Kızıma 3 ayrı yerde 8 tane köpek saldırıyor. Orada benim abimin gelini balkondan bağırıp çağırınca, köpekler oradan ayrılıp 10-15 dakika sonra Döndü ablamıza saldırıyorlar. Aynı saatler içerisinde oluyor bu olay ve bu birinci ya da ikinci saldırıları da değil. Ben savcılığa da suç duyurusunda bulunacağım. Ben çocuğumun iyileşmesini bekliyorum” dedi.

VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ

Komşulardan Aykut Özcan ve eşi Burcu Özcan ise “Köpeklerin korkusundan çocuklarımızı okula otomobil ile götürebiliyoruz evimizden dışarıya çıkmaya korkuyoruz odun kömür almak için dahi olsa tek başımıza kapımızın önüne çıkamıyoruz. Misafirlerimiz eğer otomobilleri varsa gelebiliyor. Ahırımızda beslediğimiz ineğimiz yeni doğum yaptı. Doğum yapan ineğe ve yavrusuna saldırdılar. Biz Belediye Başkanına şikayetçi olduk bize köpeklere hiçbir şey yapamazsınız hayvan hakları var diyorlar. Kendileri kasaplardan kemik toplayıp köpeklerini besliyor. Köpekler aç kalınca komşularımızın kedilerine, ahırlarımızda baktığımız hayvanlara saldırıyorlar. Yetkililerden yardım istiyoruz” dedi.

Köpeklerin saldırısı sonucu vücudunun üst kısmı ve bacaklarından yaralanan Döndü Temel ise “Elif içaçan’a saldıran köpekler 10-15 dakika sonrada bana saldırdılar. Elimde şemsiye vardı. Kendimi ne kadar da korumaya kalksam da vücudumdan etlerimi koparmaya çalıştılar. Şikayetçiyiz hayvan hakları varsa insan haklarıda var. Burada kendimizi güvende hissetmiyoruz devletimizden yardım istiyoruz” dedi.

Çocuğunun okula gitmekten korktuğunu belirten Hasan Danışman ise “Oğlum okula gitmek istediği sırada köpeklerin saldırısına uğruyor Allahtan komşumuz çocuğumun çığlıklarını duyarak yardım ediyor. Komşum bahçesinde olmasaymış köpekler çocuğumu parçalayacaklarmış. Benim çocuğum bahçeye çıkıp bisiklete binemiyor, oyun oynayamıyor sokağımızda kediler vardı. Şimdi kedi yok. Kedilerin hepsini boğup boğup parçalıyorlar. Tek başımıza sokağa çıkamıyoruz “dedi.

AjansGölbaşı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu