Genel

Gölbaşı’nda metruk binalar yıkılıyor

Gölbaşı Belediyesi ekipleri ilçe içindeki metruk binalar için güvenlik ve yıkılma tehlikesine karşı yıkım çalışması başlattı.

Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım’ın talimatıyla Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelinde tespit edilen metruk binaların yıkımı aralıksız devam ediyor.

Metruk binaların yıkımı ile ilgili çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade eden  Başkan Yıldırım, Gölbaşı Belediyesi olarak geçen yıllarda başlatılan metruk binaların yıkım çalışmasına bu yıl da hız kesmeden devam ettiklerini kaydetti. 

Başkan  Yıldırım, şu ifadelere yer verdi:

“İlçemiz genelindeki tüm mahallelerde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binalarda gerekli incelemelerin ardından yıkıma başladık. Görüntü kirliliği yaratmasının yanı sıra sosyal risklere de yol açan binaların yıkım çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Zaman zaman çocukların oyun alanı olarak da kullandığı yıkılmaya yüz tutmuş olan bu yapılar, can güvenliği tehlikesini de taşıyor. Metruk yapıların bulunduğu mahallelerdeki aileler, kendi çocukları için haklı olarak endişe etmeye başlıyor. İlçenin farklı mahallelerindeki bu metruk yapılara, belirlediğimiz program çerçevesinde müdahale ediyoruz. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği bizim için çok önemlidir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu